Jarek vykládá Lotharovy sny

Lothar: Promiň Jarku, že jsem nedorazil na Růžek, mám nějakou chorobu, chrchlám, smrkám, kejchám, i ta horečka mě večer neminula.
Jarek: Dobře, to beru, to tě omlouvá, chceš uvařit čajík?
Lothar: Jsem přečajíkovanej, byla tady dva dny Jana a starala se o mě, včetně čajíků, pomerančů, dietní kuchyně a tak.
Jarek: No a co, dobrý?
Lothar: Nijak výrazně, nějak se do mě obouvala, že jsem fracek, nedospělej sobeček a tak, poměrně jsem to musel všecko vodkejvat, ale snad se to srovnalo, neodcházela načuřená.
Jarek: Hm.
Lothar: Člověče, ale já ti měl v tý horečce sny. Každou noc něco jinýho.
Jarek: Vykládej, přeháněj.
Lothar: Na včerejšek se mi zdálo, že mi někdo, nebylo vidět na jeho obličej, odřezává nějakým ostrým nástrojem kousky těla, prstíček po prstíčku, ručičku, nožičku, ani to moc nebolelo, ale ta bezmoc, nemohl jsem se mu bránit, byl jsem jak uhranutej a ani se nehnul. Pak jsem se probudil, když odešel a nechal ty moje součásti na hromádce vedle mě. Ale ještě předtím jsem cejtil, jak mi to zase narůstá, a to bolelo.
Jarek: Ty vole, jasnej šamanskej sen, zase, ty s tím nedáš pokoj, to je klasickej úkaz přechodu do nový fáze, přerod, obměna a znovuzrození, ty vole, jak já ti to závidím. A co ten druhej sen?
Lothar: A na dnešek se mi zdálo o malým dítěti, bylo chvilku vedle mě, chvilku jsem to byl já sám, takovej asi pětiletej klučík, hrabal se v hlíně, já s ním, skvěle jsme se vyskotačili, takový ale ne normální dítě to bylo, takový obestřený světlem, úžasná věc, ráno jsem se probudil a chrchlání, kašlání, nic, prostě bylo to pryč. Samosebou na chvilku, než jsem si dal cígo.
Jarek: Tak to je ještě lepší, jungiáni, třeba Verena Kast, to vykládaj jako archetyp "Božskýho dítěte", tenhle tvůj případ vypadá na Krišnu, ne Ježíška, ten je takovej ukázněnější, to Krišna si hrál s dětma v hlíně, strkal si ji do pusy, a pak to na něj ostatní děti bonzly jeho mámě, ta mu řekla, ať tu pusu otevře, a v ní bylo celý stvoření, z tý hlíny, celej svět. Ty, Lothare, já ti tyhle sny fakt závidím. Jo a to s tím dítětem znamená zase přerod, nový narození.
Lothar: To jakože přichází nějaký lepší období?
Jarek: Zdá se, že jo. Lothare, dneska jsi mi fakt udělal radost.

13.1.2002